Kodėl prakaituojame ir ką daryti pernelyg gausiai prakaituojant?

Kodėl prakaituojame ir ką daryti pernelyg gausiai prakaituojant?

Jei sportuojate ar esate fiziškai aktyvūs, prakaito neišvengsite. Prakaitavimas yra natūrali kūno vėsinimo sistema, padedanti mūsų organizmui išvengti perkaitimo.

Jei esate geros formos ir įprastai daug mankštinatės, tikriausiai pastebėjote, kad kuo daugiau sportuojate, tuo smarkiau prakaituojate. Taip yra todėl, kad sportuojant vystosi ne tik raumenys, bet ir prakaito liaukos, kurios vėsina jūsų kūną. Taigi, paprastai kalbant, kuo daugiau sportuosite, tuo daugiau prakaituosite. O vyrai prakaituoja daugiau nei moterys. Žinoma, šios išvados turi išimčių, tačiau jos atspindi bendrą vaizdą.

Daugiau prakaito nei įprastai

Daug žmonių kenčia nuo pernelyg gausaus prakaitavimo. Tai gali tapti rimta problema ir apsunkinti mūsų socialiniį gyvenimą.

Tačiau prakaitavimas yra neišvengiamas nepatogumas, jeigu norime, kad mūsų kūnas veiktų optimaliai. O kiekvienas pernelyg gausaus prakaitavimo atvejis turi būti vertinamas individualiai. Pavyzdžiui, akivaizdu, kad jei 90 minučių žaisite futbolą, jūsų kūnas išskirs daug prakaito. Tačiau kai kurie žmonės taip pat išprakaituos tiesiog sėdėdami prie kompiuterio. Ir tai problema.

Kovai su pernelyg dideliu prakaitavimu – antiperspirantas

Kenčiantys nuo gausaus prakaitavimo gali lengvai atsikratyti šio nepatogumo. Prakaituoti normalu, tačiau tai nereiškia, kad mums prakaitas malonus ar jį reikia ignoruoti. Jei prakaitavimas tikrai vargina, įsigykite patikimą antiperspirantą pažastų sričiai arba losjoną plaštakoms ir pėdoms.

Daugybė vyrų ir moterų, kenčiantys dėl gausaus prakaitavimo, naudoja antiperspirantus. Antiperspirantai slopina prakaito gamybą, todėl ilgiau jausitės gaiviau ir komfortiškiau.

Jei ieškote priemonės, kuri apsaugotų jus nuo prakaitavimo daugelį valandų, „Perspirex“ antiperspirantas yra kaip tik tai, ko jums reikia. Jį taip pat lengva naudoti kaip ir purškiamą ar tepamą dezodorantą, ir netrukus mėgausitės švaros pojūčiu, kurį užtikrins kokybiškas antiperspirantas.