Prakaitas ir jo kvapas

Prakaitas ir kvapas

Prakaitavimas yra normali ir svarbi organizmo funkcija. Prakaituojant kontroliuojama mūsų kūno temperatūra –
atvėsinama oda ir išvengiama perkaitimo. 

Prakaitavimą sukeliančios priežastys gali būti išorinės arba emocinės. Dažnai prakaituojame, kai esame fiziškai aktyvūs arba būname šiltoje aplinkoje.

Prakaitas gali atsirasti ir emociškai susijaudinus, kai dėl
profesinių ar asmeninių priežaščių patiriame stresą,
pavyzdžiui, per darbo pokalbį, svarbų pristatymą ar
egzaminą. Gausus prakaitavimas taip pat gali būti sukeltas hormoninių pokyčių brendimo ar menopauzės laikotarpiu.

Prakaitas neturi kvapo – jis sudarytas iš vandens ir druskų. Žmogaus kūne vidutiniškai yra nuo 1,6 iki 4 milijonų prakaito liaukų, kurios gali pagaminti iki 1 litro skysčio per dieną.
Paprastai prakaitas išgaruoja taip pat greitai kaip ir
gaminamas. Tačiau kai patiriame stresą arba esame fiziškai aktyvūs, būname šiltoje aplinkoje, prakaito kiekis gali padidėti net 10 kartų.

Nemalonus kvapas atsiranda dėl bakterijų, gyvenančių ant mūsų odos ir skaidančių prakaito komponentus.

Antiperspirantai ir dezodorantai

Dezodorantai nestabdo prakaitavimo. Jie sukurti taip, kad laikinai neutralizuotų bakterijų sukeltą kvapą. Dažnai dezodorantų sudėtyje yra kvepalų, kurių paskirtis – užmaskuoti nemalonų kvapą.

Antiperspirantai nuo dezodorantų skiriasi tuo, kad yra sukurti taip, jog sumažintų arba visai sustabdytų prakaito išskyrimą iš prakaito liaukų. Užtepus antiperspiranto liaukų spindyje susiformuoja laikinas kamštis, kuris stabdo prakaito išsiskyrimą. Jis per kelias dienas pašalinamas kartu su natūraliai nusilupančia oda.

Kai kuriems žmonėms pakanka naudoti dezodorantą, tačiau kitiems reikia stipresnės apsaugos. Efektyvūs antiperspirantai, tokie kaip „Perspirex“, yra puikus sprendimas siekiant maksimaliai sumažinti ir prakaitavimą, ir jo sukeliamą nemalonų kvapą

thumb

Faktai apie prakaitą

Prakaitą gamina prakaito liaukos. Mes turime milijonus prakaito liaukų savo kūne ir jos gali būti padalintos į:

  • ekrinines prakaito liaukas, kurių yra odos paviršiuje. Jos randamos beveik visame kūne;
  • apokrinines prakaito liaukas, kurios yra plaukų folikuluose, pavyzdžiui, pažastų srityje.

Apokrininės prakaito liaukos dažniausiai yra su plaukų augimu susijusiose zonose. Jos aktyvuojamos brendimo metu ir gali turėti stiprų kvapą dėl natūralios ant odos esančių bakterijų floros. Ekrininių prakaito liaukų yra daugiau ir jos randamos beveik visame kūne. Didžiausia jų koncentracija pėdose ir delnuose.

alt

D.U.K.

Kaip „Perspirex“ veikia? 

„Perspirex“ efektyvumas paremtas aliuminio chlorido heksahidrato veikimu. Aliuminio chlorido heksahidratas reaguoja su vandeniu ir keratinu ir suformuoja gelio kamštį, užkertančiu kelią prakaito patekimui ant odos. Dėl aktyvios odos priežiūros sistemos žymiai sumažinama odos sudirginimo, kurį gali sukelti kiti didelio efektyvumo antiperspirantai, tikimybė. Susiformavęs gelio kamštis kartu su natūraliai besilupančia oda pašalinamas per kelias dienas. Dėl šios priežasties „Perspirex“ pakanka naudoti 2-3 kartus per savaitę.

Visuose „Perspirex“ produktuose aktyvusis ingridientas yra aliuminio chloridas. Prakaito liaukose jis itin efektyviai suformuoja ilgai išliekantį gelio kamštį. Šis poveikis užfiksuotas klinikinių tyrimų metu. Kadangi aliuminio chloridas gali sudirginti odą, į produktų formulę įeina aktyvi odos priežiūros sistema. Ši sistema sumažina odos sudirginimą, todėl „Perspirex“ antiperspirantų formulė yra unikali.

„Perspirex“ sudėtyje yra alkoholio dėl kelių jo teikiamų privalumų:
• išvalo ir dezinfekuoja odą;
• stabdo kvapo atsiradimą;
• kadangi alkoholis pasižymi dezinfekciniu poveikiu, „Perspirex“ sudėtyje nėra konservantų;
• alkoholis greitai garuoja, todėl oda greitai išdžiūsta;
• alkoholis pašalina odą dengiantį riebalinį sluoksnį, todėl preparatas tiesiogiai veikia odą.

Plonu sluoksniu užtepkite „Perspirex“ ant sausos ir nepažeistos odos (perbraukite 2 kartus aukštyn ir 2 kartus žemyn). Taip suformuosite ploną tolygią plėvelę intensyviausio plaukų augimo zonoje – pažasties centre. Toks produkto kiekis pakankamas norint užtikrinti efektyvią, 3-5 dienas trunkančią apsaugą nuo
prakaito ir jo sukeliamo kvapo.

Naktį prakaito liaukos mažiau aktyvios. Dėl sumažėjusio prakaitavimo prakaito liaukose esančio vandens kiekis mažesnis, o tai palengvina gelio kamščio formavimąsi liaukų latakėliuose. Taip užtikrinama ilgai išliekanti apsauga nuo prakaito ir jo kvapo.

Kai kuriais atvejais „Perspirex“ gali sukelti odos sudirginimą. Jeigu pastebite, kad jūsų oda sudirgusi, rekomenduojame nutraukti produkto naudojimą. Dažniausiai odos sudirginimas yra trumpalaikis ir gali atsirasti pirmą arba antrą kartą panaudojus produktą. Tačiau jeigu jūsų oda nuolat sudirgsta arba pastebite alerginę reakciją, reikėtų produkto nebenaudoti.