Daugelis žmonių ima prakaituoti, kai susinervina, bet ar galima kaip nors prakaitavimą kontroliuoti?
Prakaito liaukos padeda reguliuoti kūno temperatūrą, ypač kai karšta arba sportuojant.
Kai kurie žmonės linkę prakaituoti daugiau nei būtina organizmui atvėsinti. Daugiausia problemų kelia sritys, kuriose didžiausia prakaito liaukų koncentracija: pažastys, delnai, pėdos, veidas.
Gausus prakaitavimas gali būti nemalonus bet kokiose socialinėse situacijose, tačiau tai gali sukelti ir problemų darbe. Vienas iš geriausiai žinomų viešai nuskambėjusių nutikimų įvyko daugiau kaip prieš 60 metų: dauguma žmonių įsitikinę, kad Richardo Niksono polinkis prakaituoti per televizijos debatus su Johnu Kennedy tapo priežastimi, dėl kurios 1960 m. jis pralaimėjo JAV prezidento rinkimus.
Emocijos gali paskatinti prakaitavimą, nes jos, kaip ir šiluma bei intensyvi fizinė veikla, aktyvina dalį nervų sistemos.
Jūsų nerimas gali tapti dar stipresnis, jei nerimaujate dėl prakaitavimo. Tačiau jei išmoksite savo prakaitavimą kontroliuoti, pradėsite labiau pasitikėti savimi ir mažiau nervinsitės.
Jei gausus prakaitavimas neramina ir nepavyksta su juo susidoroti, galite pasitarti su gydytoju. Priežastis gali būti ne vien nerimas, bet ir, pavyzdžiui, pernelyg aktyvi skydliaukė arba šalutinis vaistų poveikis. Jei vis dėlto neturite nė vienos iš šių problemų, rekomenduojame naudoti antiperspirantą toje kūno srityje, kurioje gausiau prakaituojate. Tačiau atminkite, kad niekada neturėtumėte antiperspirantu padengti daugiau nei 10 proc. savo kūno, nes prakaitavimas reguliuoja kūno temperatūrą.